Nimeçatı Genel Müdürü Selçuk Aktepe: Sosyal Mesafenin Korunduğu Yatay Mimari Projeler Önemini Artırıyor

Nimeçatı Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Aktepe, Yapı Magazin Dergisi'ne verdiği röportajda, ülkemizin, sektörün ve Nimeçatı'nın pandemi sürecini değerlendirdi, güven ve şeffaflığın önemi üzerinde durdu. Aktepe, mimarinin, yalıtımın, çevreci yaklaşımın önemini bir kez daha gördüğümüzün bu dönemde, ihtiyaç duyulan ideal ürün özelliklerini de belirtti. Covid-19 salgını tedbirleri nedeniyle Skype üzerinden gerçekleştirilen röportaj, derginin Temmuz sayısında yayınlandı.

Nimeçatı’dan 2019’a veda, 2020’ye merhaba

Çatı ve yalıtıma dair her şeyin adresi Nimeçatı’nın yıl sonu değerlendirme toplantısı; 25 Ocak 2020, Cumartesi günü, tüm ekibin ve uygulama konusundaki kardeş kuruluşu Ondutek’in katılımı ile İstanbul’da gerçekleştirildi.

Tüm gün süren organizasyonda, biten yılın değerlendirmesi, şubeler ve bölümler bazında yapılırken; 2019 yılına ilişkin inşaat ve çatı-yalıtım sektörünün verileri ışığında 2020 yılının şirket stratejileri ve hedefleri belirlendi; bunun için yapılması gerekenler nedenleri ve nasılları ile birlikte ele alındı.

İstanbul Zeytinburnu ve İkitelli ile Çorlu’da bulunan şubelerinde çatı ve yalıtıma dair her malzemeyi sunan Nimeçatı, ülkemizin ve dünyanın değişimi, gelişimi doğrultusunda iş süreçlerini daha da iyileştirmek için önemli kararlar da aldı.

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Selçuk Aktepe, her yıl bir önceki yıldan daha donanımlı ve sonuç odaklı olarak yollarına devam ettiklerinin altını çizdi. Diğer taraftan, verimlilik esaslı çalışmanın önemine ve gerekliliğine değindi.

Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Battaloğlu’nun konuşmasının ana teması ise, değişen şartlara uyumdu.

Geçen yıl sonu yapılan değerlendirme toplantısında varılan sonuç gereği; yıllardır süregelen gelişim ve değişim yolculuğuna, 2019’da da daha verimli, daha konsantre, daha takipçi olarak devam eden Nimeçatı, bu enerjiyi 2020 ve sonrasındaki yıllara taşıma konusunda da kararlıydı.

Katılımcılar; 2020 yılından umutlu, hedefleri gerçekleştirme konusunda inançlı olarak toplantıyı tamamladılar. Akşamında, tüm ekibin katılımıyla gerçekleşen yemek organizasyonu da bu inancı destekler nitelikteydi.

Ustalık, Emek, Güven ve Sevgiyle 21 yıl: NİMEÇATI

Nimeçatı, yönetimi ve bölge müdürleri ile Yapı Magazin Dergisi'nin Eylül Sayısı'na konuk oldu.

Nimeçatı Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Battaloğlu, Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Selçuk Aktepe, Zeytinburnu Şube Müdürü Ergün Şimşek, İkitelli Şube Müdürü Cem Umman, Çorlu Şube Müdürü Eyüp Tulunay ile Nimeçatı'nın uygulayıcı kardeş firması Ondutek'in Teknik-Ticari İşler Sorumlusu İnş. Müh. Abdullah Aysu emekle, bilgiyle, sevgiyle ve güvenle geçen 21 yılı; yarının planlarını, geleceğe ilişkin öngörülerini anlattılar.

Nimeçatı'nın kuruluşundan bugününe uzanan yolculuğunun, sektör ve ürün bilgisiyle, uygulama tecrübesiyle ve gelecek planlarıyla birleştiği bu keyifli röportajda bolca gülümseme, çokça yaşanmışlık da var.

"İhtiyaçlara Yönelik Doğru Çözüm, Sosyal Sorumluluktur"

Nimeçatı Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Selçuk Aktepe, Yapı Magazin Dergisi'nin Eylül Sayısı'na konuk oldu. Aktepe, ülkemizde ve dünyada yalıtımın geçirdiği evrelerden geldiği noktaya, yeşil çatılardan çatı uygulamalarına kadar pek çok alanda görüşlerini paylaştı. Selçuk Aktepe, Nimeçatı'nın çatı ve yalıtım sektörü içindeki konumu ve gelecek planlarından da bahsettiği röportajda, ulaşılabilir olmanın önemine değindi ve konuyla ilgili şunları söyledi:

Dijitalleşme ile ilgili attığımız adımlardaki en büyük amacımız, ulaşılabilir olmak. En önemlisi web sitesinin doğru bir şekilde oluşturulması…

Ayrıca; Facebook, Instagram, Linkedin kullanıyoruz. Böylece hem insanların bize, hem de bizim insanlara
ulaşımımız kolaylaşıyor.

Nimeçatı ulaşılabilir olmayı başarmıştır. Ancak bu yeterli değil. Bize gelebilecek olan ürün, uygulama, teknik destek ve danışmanlık taleplerine cevap verebilmemiz de dijitalleşmenin getirdiği avantajlardan bir tanesi. Diğer taraftan kendi iç çalışmamızda da teknolojiyi aktif bir şekilde kullanıyoruz. Artık birçok müşterimiz ya da kendi çalışma arkadaşlarımız, direkt olarak akıllı cihazlarla talepleri bize ulaştırabiliyorlar. Biz de bu taleplere rahatlıkla cevap veriyoruz.

Bütün bunlar hala yeterli değil ve çalışmalarımız devam ediyor. Artık sadece telefon trafiği ile değil, teknolojik imkanları kullanarak d işimizi yapıyoruz.

Nimeçatı, Yılın İkinci Yarısına Hazır

Çatı ve yalıtıma dair her şeyin adresi Nimeçatı, 2019 Yarıyıl Toplantısı’nı 2 Ağustos, Cuma günü İstanbul’da, uygulama şirketi Ondutek’in konferans salonunda gerçekleştirdi.

Nimeçatı orta ve üst düzey yöneticileri ile danışmanlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda, ilk yarıyılın değerlendirmesi yapıldı, ikinci yarıyıla yönelik öngörüler ortaya kondu ve bu doğrultuda stratejiler saptandı.

Nimeçatı Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Battaloğlu ile Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Selçuk Aktepe’nin konuşmaları, şube ve bölüm yetkililerinin paylaşımları ile zenginleşen toplantıda amaç; yaşananlardan çıkarılan sonuçların geleceğe ışık tutması, yarının dünden güzel olması için bugünden yapılması gerekenlerin saptanmasıydı.

Toplantıdan çıkan sonuçlara bakıldığında; adımların temkinli ama umutlu atılacağı görünüyordu.